12 Comments

 1. Díky za článek. Používám iDoklad Je pravda, že upomínky raději posílám ručně, protože mi to přijde divný posílat s tou reklamou. A automatické párování asi taky ušetří čas.

 2. Přítel používá fakturoida už hodně let a vše jede na jedničku.

  U mě byla jediná volba http://www.Fapi.cz.

  Když prodávám svůj ebook, tak to automatické vystavování faktur je neskutečné: Klient zaplatí a vše (faktura, ebook) mu dojde automaticky a vůbec nic nemusím dělat, jen to nastavit na začátku.

  PS
  Akorát jak se ta aplikace pořád inovuje, tak sem tam to skřípe, ale podpora je taky skvělá.

 3. Hmm, tak ti nevím s online systémy nemám zkušenost, ale za tuhle cenu už je licence Pohody Mini. Já radši kompletní účetní program, který funguje offline, účetní v něm nemá problém pracovat, jde z toho vystavovat souhrnná hlášení, příznání k DPH atd. přímo pro VEIS (možná to umí i Fakturoid nevím) a zároveň pokud to máš správně nastavené máš možnost vyjet si různé podklady třeba podle nákladových středisek a tak poznat co je jak výnosné, kdy se ti ještě vyplatí danit paušálně a kdy už ne, evidence majetku a tak.

  Ale je pravda, že cesta vystavovat faktury a pak to jen přehodit vytištěné účetní ať se s tím nějak popere je varianta, která tohle umí případně nahradit 😉

 4. Stando, nejsem účetní, nedělám účetnictví takže to je pro mě zbytečné. Naopak Fakturoid má exporty pro všechny běžně rozšířené účetní programy jako je Pohoda, Money a samozřejmě i XML, CSV, PDF, Excel aj.

 5. Fakturoid není náhrada za účetnictví, ale ve fakturaci umí věci, které Pohoda neumí – opakované periodické faktury, proměnné v řádcích, šablony, automatické zasílání informace o spárování platby atd. Na firmě používáme Fakturoid pro vystavování faktur a následně faktury před DHPčkem vyexportuji účetní do Pohody kde se zpracovává ostatní účetní agenda. Stačí nám díky tomu jedna licence Pohody pro účetní a nemusíme kvůli fakturaci řešit vzdálený přístup na Pohodu a více licencí atd. Kombo Fakturoid + Pohoda mi přijde jako naprosto optimální řešení :)

 6. Aha, tak to zní dost zajímavě. Nemít licenci Pohody, tak o fakturoidu asi popřemýšlím, skoro jste mě těmi komentáři přesvědčili :)

  • Tomáš

   Pohoda nově nabízí online aplikaci pro jednoduché vystavování fakturu mPohoda a s přímým napojením na desktopovou Pohodu. Fakturu tak vystavíte v mobilu a vaše účetní si ji sama stáhne do své Pohody.

 7. Pohoda je převážně desktopová aplikace. U klienta rovnou nevystavím fakturu… přes webový prohlížeč.

  Pro freelancery co relativně vystavují jen faktury, neznám lepšího řešení než podobné online aplikace.

  Nezkoušela jsem http://www.flexibee.eu/, vypadá to na takový online hybrid.

 8. O fakturoidu poměrně dost přemýšlím, v současné době používám billapp.cz, ale přijde mi že vývoj ustrnul v čase.

  To Petra, ja u flexibee přemýšlel o desktopové variantě, ale nakonec jsem se rozhodl do toho nejít pač jsem se na podpoře nedozvěděl ani základní informace.

 9. S Fakturoidem pracuji už přes 2 roky. S iDokladem nemám zkušenosti, ale teď mi ho doporučila známá – proč prý platím fakturoid, když idoklad je zdarma. Tak jsem pátrala po internetu po nějakém srovnání a narazila na tento příspěvek. Stejně jsem ale rozhodnutá u fakturoida zůstat, protože, jak píšete, technická podpora je perfektní. Mně na začátku podnikání jako OZP dokonce poskytli individuální slevu, čehož si od nich opravdu vážím.

 10. Fakturoid slouží dobře účelu vydávání faktur, ale na vedení malé účetní agendy je bohužel nevhodný – to je trochu schizofrenní, protože sám fakturoid nabízí možnost exportů pro hlášení dph a kontrolní hlášení. Také mi chybí možnost nějakého importu, takže v běžícím finančním roce je pracné naházet dovnitř přijaté doklady. Nemá vyřešenou pokladnu, nelze customizovat pole šablon faktur. Prostě jako náhrada vedení daňové evidence svépomocí pro OSVČ neslouží. A s tou ochotou kluků programátorů to je otázka – třeba konkrétně s tím importem jsem nepochodil. Škoda, pro letošek zůstanu u excelu a třeba se to za rok zase o kousek zlepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *